Aktualności PTAiIT

pożegnanie prof. Krzysztofa Przesmyckiego

Opublikowany: 30/04/2024
W dniu 27 kwietnia 2024 r. po długiej i ciężkiej chorobie zmarł prof. Krzysztof Przesmycki, wieloletni kierownik II Kliniki Anestezjologii i Intensywnej Terapii AM w Lublinie oraz prezes Roztoczańskiego Oddziału Polskiego Towarzystwa Anestezjologii i Intensywnej Terapii.
Czytaj wiecej

Stanowisko Zarządu Głównego PTAiIT

Opublikowany: 29/04/2024
Zarząd Główny Polskiego Towarzystwa Anestezjologii i Intensywnej Terapii wraz z Konsultantem Krajowym w Dziedzinie Anestezjologii i Intensywenj Terapii wyrażają głębokie zaniepokojenie z powodu aresztowania lekarza rezydenta Anestezjologii i Intensywnej Terapii Wielospecjalistycznego Szpitala Wojewódzkiego w Gorzowie Wielkopolskim pod zarzutem spowodowania śmierci pacjenta.
Czytaj wiecej

Badanie AWARE - AWAke tRachEal intubation - Międzynarodowe Badanie Ankietowe

Opublikowany: 23/04/2024
Serdecznie zapraszmy do udziału w badaniu AWARE organizowanemu przez European Airway Management Society i uniwersytet w Turynie. Badanie polega na wypełnieniu internetowej ankiety dotyczącej częstości i sposobu wykonywania intubacji w systemie awake intubation, w obecnej praktyce klinicznej. Więcej informacji oraz możliwość przescie do ankiety w linku poniżej.
Czytaj wiecej

Życzenia Świąteczne

Opublikowany: 27/03/2024
Z okazji Świąt Wielkanocnych, składamy Państwu najserdeczniejsze życzenia. Niech te dni, spędzonych w gronie najbliższych osób, będą czasem radości, odpoczynku i regeneracji.  Wesołych Świąt Życzy  Zarząd Główny PTAiIT, Konsultant Krajowy w dziedzinie AiIT  
Czytaj wiecej